Електронна реєстрація
Грудень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Останні коментарі

     

    Співпраця з батьками дітей з ООП: поради експерта

    Часто батьки дитини з особливими освітніми потребами почуваються розгубленими. Вони не знають, як виховувати власну дитину, й через це перебувають у постійному стресі. Ви зможете зарадити таким батькам, скориставшись порадами експерта.

    Одна з найбільш значущих подій у житті кожної сім’ї — народження дитини. І якщо поява дитини з нормотиповим розвитком зазвичай приносить почуття радості, гордості й ніжності, то народження «особливої» дитини часто діє на батьків гнітюче й провокує сильний психологічний стрес. Частина батьків здатна самотужки виховувати дитину з особливими освітніми потребами (ООП). Проте більшість потребує підтримки та допомоги з боку фахівців.

    Чому важливо співпрацювати з батьками

    Кожна родина по-різному реагує на появу дитини, яка має особливості в розвитку. Фахівці виокремлюють кілька варіантів реакцій. І лише одна з них правильна — прийняти дитину та її порушення. Усі інші реакції неконструктивні та з часом можуть закріпитися в батьків як модель поведінки. А це в подальшому негативно позначатиметься на розвитку дитини, дитячо-батьківських взаєминах і взаємодії батьків з фахівцями дитячого садка.

    Вихователі часто стикаються з відсутністю мотивації в батьків до співпраці з дитячим садком. Така поведінка батьків свідчить про те, що вони не приймають свою «особливу» дитину й недостатньо усвідомлюють її потреби та можливості. Тобто на психологічному рівні намагаються уникнути відповідальності за навчання, виховання й розвиток дитини, заперечують наявність у неї особливих освітніх потреб.

    Також батьки зазвичай недостатньо знають про особливості дітей з ООП, і тому обирають неправильну тактику сімейного виховання. Зокрема, типові помилки батьків — гіперопіка, фобія втрати дитини або прихована чи відкрита відчуженість. Тож завдання дитячого садка — допомогти батькам порозумітися з дитиною та уникнути помилок у її розвитку.

    Форми і методи роботи з батьками

    Для того щоб допомогти батькам, які виховують дитину з ООП, розв’язати наявні проблеми, забезпечити  психологічну та методичну підтримку, налагодили співпрацю з командою психолого-педагогічного супроводу ЗДО.

    Не обмежуємося лише інформаційною підтримкою, допомагаємо  батькам сформувати необхідні вміння для розвитку дитини. Для цього використовуємо різні методи та форми взаємодії:

    — анкетування батьків щодо їхньої готовності до інклюзивного навчання дитини й участі в команді психолого-педагогічного супроводу;

    — індивідуальні та групові консультації, бесіди, щоб інформувати батьків про психолого-педагогічні особливості дитини з ООП, формувати позитивні взаємини між батьками та дитиною;

    — семінари-практикуми, круглі столи, щоб розширювати знання батьків про концепцію інклюзивної освіти, організацію інклюзивного навчання в дитячому садку, особливості різних категорій дітей з ООП;

    — тренінги, щоб формувати відповідальну батьківську позицію, допомогти батькам усвідомити потреби та особливості розвитку своєї дитини.

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Solve : *
    8 × 20 =